ثبت شرکت در فرانسه auto-entrepreneur (micro-entreprise):

برنامه های پشتیبانی و ساختارهای تخصصی و قوانین مرتبط،به دانشجویان و فارغ التحصیلان جوان اجازه می دهد تا به راحتی تجارت خود را در فرانسه فارغ از پروژه یا ملیتشان ایجاد کنند.

 چه کسی می تواند یک شرکت در فرانسه ثبت کند؟

اتباع کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس و فارغ التحصیلان تحصیلات عالی فرانسه می توانند آزادانه در فرانسه کسب و کار راه اندازی کنند.

 اتباع سایر کشورها باید دارای مجوز اقامت موقت (APS) باشند تا بتوانند کسب و کار خود را در فرانسه راه اندازی کنند. این ویزا به آنها اجازه می دهد تا پس از اخذ دیپلم به مدت یک سال در خاک فرانسه بمانند تا پروژه خود را توسعه دهند.

در پایان APS، اگر شرکت قابل دوام باشد، باید برای اجازه اقامت موقت با ذکر حرفه کارآفرین-لیبرال که اجازه انجام یک فعالیت حرفه ای خوداشتغالی را می دهد، درخواست دهید.

 

Auto-entrepreneur (micro-entreprise) :

رژیم مالیاتی، حسابداری و اجتماعی ساده شده از خصوصیات این نوع شرکت است. محدودیت اصلی این نوع شرکت این است که از سقف گردش مالی تعیین شده (176200 یورو برای تجارت، و 72600یورو برای فعالیتهای آزاد در سال) تجاوز نشود.  

 

برای شروع و ایجاد کسب و کار :

با اتاق بازرگانی و صنعت یا اتاق بازرگانی و صنایع دستی (Chambre de Métiers et de l’Artisanat) منطقه خود تماس بگیرید. آنها مشاوره و برنامه های آموزشی رایگان ارائه می دهند، و حتی پشتیبانی لجستیکی را به سازندگان کسب و کار ارائه می دهند.

دولت فرانسه سایتی را به‌ویژه برای خارجی‌هایی که می‌خواهند تجارت خود را در فرانسه راه‌اندازی کنند اختصاص داده است (کاملاً به زبان انگلیسی، از همه کارآفرینان خارجی در تلاش‌هایشان حمایت می‌کند):

 mycompanyinfrance.fr

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *